Tisztelt Szent Kereszt Plébániaközösség!
Tisztelt Kanonok, Plébános úr!
Kedves Levente Testvérem az Úr Jézus Krisztusban!

Írásos formában is szeretném megköszönni – gyülekezetünk nevében – azt a nemes és megtisztelő testvéri gesztust, amelyet felénk, Te, kedves Levente tettél, amikor Szent István király ünnepi misétek adomány-gyűjtését – plébániaközösséged nevében – felajánlottad evangélikus templomunk felújítási munkáihoz.

A teljes levél itt olvasható:

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Invocatio:
Tudjuk pedig, hogy aki szűken vet, szűken is arat, és aki bőven vet, bőven is arat. Mindenki úgy adjon, ahogyan előre eldöntötte szívében, ne kedvetlenül vagy kényszerűségből, mert “a jókedvű adakozót szereti az Isten”. Az Istennek pedig van hatalma arra, hogy minden kegyelmét kiárassza rátok, hogy mindenütt mindenkor minden szükségessel rendelkezzetek, és bőségben éljetek minden jó cselekedetre. Amint meg van írva: “Bőkezűen osztott a szegényeknek, igazsága megmarad örökké.” Aki pedig magot ad a magvetőnek, és eledelül kenyeret, megadja és megsokasítja vetőmagotokat, és megszaporítja “igazságotok gyümölcsét.” Így mindenben meggazdagodtok a teljes tisztaszívűségre, amely hálaadást szül az Isten iránt általunk. Mert ennek a szolgálatnak az ellátása nemcsak a szentek szükségleteit elégíti ki, hanem sokakat hálaadásra is indít az Isten iránt. Mert e szolgálat  eredményességéért dicsőítik majd az Istent, azért az engedelmességért, amellyel Krisztus evangéliumáról vallást tesztek, és azért a jószívűségetekért, amely irántunk és mindenki iránt megnyilvánul. És ők könyörögnek is értetek, és vágyódnak utánatok, mivel Isten jósága bőven kiáradt rátok. Hála legyen az Istennek kimondhatatlan ajándékáért!
/Pál apostol: 2Kor 9,6-15/

Tisztelt Szent Kereszt Plébániaközösség!
Tisztelt Kanonok, Plébános úr!
Kedves Levente Testvérem az Úr Jézus Krisztusban!

Azt gondolom, hogy felajánlásotok igazi evangéliumi, krisztusi cselekedet, hiszen a lélekszámban és képességeiben erősebb közösség segíti, emeli, lélekben egy kicsit magához öleli a kisebb testvérközösséget, és ezzel kifejezitek, hogy fontosnak tartjátok ügyünket, templomunk felújítását, és ezzel a mi lelki közösségünket is.
Nagyon szépen köszönjük!
Mi is igazi testvérszívvel örvendezünk a ti előrehaladásotoknak, mind templomotok, mind közösségetek szépülésén, külső és benső gyarapodásán.
Közösségeink krisztusi megújulásának és testvéri kapcsolatainak további erősödésének reményében kívánom életedhez, szolgálatodhoz és minden kedves hívetek életéhez Istenünk szeretetét, Krisztus kegyelmét és a Szentlélek gazdagító áldását!

Szeretettel:
Péter Zoltán