1. Ma van Szentatyánk, Ferenc pápa megválasztásának (2013) évfordulója. Imádkozzunk érte e napon.
  2.   Ma veszi kezdetét a Házasság hete programsorozat “Szeretetbe kapaszkodva” mottóval. Hazánkban 2023-ban tizenhatodik alkalommal rendezik meg a Házasság hetét a keresztény egyházak és civil szervezetek széles körű összefogásával. Az országos rendezvénysorozat célja, hogy felhívja a figyelmet a házasság, a család értékeire és fontosságára, valamint, hogy segítséget nyújtson a házasságra készülőknek vagy a párkapcsolati problémákkal szembesülőknek.

A Házasság hete alkalmából ismét várjuk a szentségi házasságban élő párokat a katolikus iskola ebédlőjébe kedden este 7-kor. Előzetes jelentkezés szükséges, feliratkozni a sekrestyében vagy a plébániahivatalban lehet!

1. Szerdán este fél 7-kor felnőtt katekézist, háromnegyed 8-kor jegyeskurzust tartunk a plébánián.
  2. Liturgikus ünnepek a héten: kedden Szent Cirill szerzetesnek és Szent Metód püspöknek, Európa társvédőszentjeinek ünnepe lesz. Pénteken a szervita rend hét szent alapítójára emlékezünk.
  3. 5. Az imaapostolság februári szándéka: Imádkozzunk, hogy megélve a kommuniót, a krisztusi közösséget, a plébániák egyre inkább a hit, a testvériség és a befogadás közösségeivé váljanak a leginkább rászorulók számára.
  4. Idén a nagyböjti idő kezdete, hamvazószerda február 22-ére esik.

———————————————————————————————

Hivatali idő: hétfőtől csütörtökig 9-13 óra között, pénteken 13-17 óra között.

Miserend: Templom: hétfő-péntek: 7:00, szombat: 18:00, vasárnap: 7:30, 9:30, 18:00. Magyarok Nagyasszonya Kápolna: kedd: 17:00, szombat: 17:00, vasárnap: 8:30. Csemő és Nyársapát: vasárnap: 11:00.

Szentségimádás: Templom: szerda: 7:30, első péntek: 17:00. Magyarok Nagyasszonya Kápolna: kedd: 17:30.