Hirdetések:

  1. Ma van Szent Család vasárnapja. A fél 10-es mise után kerül sor a családok megáldására.
  2. Hétfőn Szent János apostol és evangélista, kedden az Aprószentek ünnepe lesz.
  3. Pénteken, december 31-én év végi hálaadó szentmisét mutatunk be délután 4-kor Csemőben, 5-kor a Magyarok Nagyasszonya Kápolnában, este 6-kor pedig a Templomban. Teljes búcsút nyerhet az a hívő, aki – a búcsú rendes feltételei mellett (gyónás, áldozás, imádság a pápa szándékára) – ezen a napon templomban vagy kápolnában áhítattal vesz részt a Te Deum ünnepélyes eléneklésében vagy elmondásában hálaadásul az esztendőben kapott jótéteményekért.
  4. Szombat, január 1-je Szűz Mária, Isten Anyja főünnepe, parancsolt ünnep. Ez a nap a Béke világnapja is. Teljes búcsút nyerhet az a hívő, aki – a fentebb már említett feltételek mellett – ezen a napon templomban vagy kápolnában áhítattal vesz részt a Veni Creator himnusz ünnepélyes eléneklésében vagy elmondásában, Isten segítségét kérve az esztendőre.
  5. Plébániai hivatal ünnepi nyitvatartása: december 27-30. között nyitva, december 31-én zárva. Január 3-ától megszokott nyitvatartási rend.
  6. Az ünnepi miserend a Tanítvány belső lapján olvasható!

Hozzászólások lezárva.